پارکت لمینت

پارکت به لایه چوبی گفته می شود که در اندازه های دقیق برش خورده و بر روی زمین به عنوان کف پوش نصب می شود. پارکت ها از چوب ساخته شده اند و هیچ تکنولوژی خاصی در آنها به کار نرفته است . البته تنها تفاوت پارکت ها نوع چوبی است که در آنها به کار رفته است . و بسته به اینکه نوع چوبشان از کدام درخت است تقسیم بندی می شوند.

خرید پارکت لمینت

حال نوع دیگری از پارکت وجود دارد که به پارکت لمینت معروف است . تفاوت پارکت لمینت با پارکت معمولی در این است که پارکت لمینت از چوب بسیار بسیار فشرده ساخته می شود. در کل کلمه لمینت در انگلیسی به خیلی فشرده بودن یک نوع جنس خاص اطلاق می شود. این نوع پارکت ها نیز که به پارکت لمینت معروف هستند تنها مزیتشان فشردگی بالای چوب به کار رفته در آنهاست.
پارکت لمینت در طرح ها و رنگ های متفاوتی در بازار وجود دارد و تنوع بسیاری در ساخت آن بوجود آمده است . این نوع پارکت ها با راحتی بر روی کف نصب می شوند و برای جابجایی هم نیازی به کندن آنها از روی زمین نیست و به راحتی از زمین جدا می شوند. علت این امر هم این است که برای نصبشان از هیچ نوع چسب یا ماده نگهدارنده بر روی کف استفاده نمی شود بلکه پارکت لمینت با پیچ و مهره بر روی زمین نصب می شود و از این رو برداشتن آن و نصب در محل جدید بسیار راحت انجام می شود.
از معایب این نوع پارکت این است که ضد آب نیستند . یعنی آب براحتی بر روی پارکت لمینت نفوذ کرده و پارکت باد میکند که باید خیلی مراقب این موضوع باشیم چرا که با باد کردن پارکت شکل بدی به خود میگیرد و از زیبایی اش کاسته می شود  و برای نصب در محل های بعدی نمیتوان از آن استفاده کرد..
شاید فکر کنید که اگر به جای پارکت لمینت از سنگ و سرامیک استفاده کنیم زیباتر می شود، اما این فکر غلط است چرا که با توجه به رنگ ها و طرح های بسیاری که برای این نوع پارکت بوجود آمده و طراحی های منحصر بفردی که طراحان برای پارکت لمینت انجام داده اند ، زیبایی فوق العاده ای بدست آورده است و زیبایی خاصی به فضا می بخشد.
از دیگر نکاتی که برای انتخاب یک جنس خوب برای کف باید به آن دقت کرد طبع آنهاست . بعضی از جنس هایی که برای کف زمین به کار برده می شوند طبع سردی دارند و برای بازی و نشستن کودکان بر روی کف مناسب نیستند مانند کفپوش. اما خوشبختانه پارکت لمینت طبعی گرم دارد و مشکلی برای روی زمین نشستن و حتی بازی کودکان بر روی زمین به مدت طولانی وجود ندارد.
همانطور که در طی توضیحات و مقالات نوشته شده متوجه شدید پارکت لمینت مزایای زیادی نسبت سایر کفپوش ها دارد اما نکته ای که برای این موضوع وجود دارد و شاید از معایب آن به حساب بیاید ، نصب سخت آن است . نصب پارکت لمینت آسان نیست و نیاز به یک نصاب متخصص در این زمینه دارد تا بتواند اتصالات را بدرستی برقرار کرده و لمینت از کف زمین بلند نشود.

نگهداری لمینت

برای نگهداری طولانی مدت پارکت لمینت به این نکته توجه داشته باشید که شستن آن با تی خیس باعث می شود همانطور که گفته شد پارکت خیس شده و به مرور زمان ورم کند و از کیفیت آن کم شود. بنابراین برای نگهداری طولانی مدت پارکت لمینت به هیچ عنوان ان را با تی خیس نشویید . 
 
1مجموع 2 محصول
1مجموع 2 محصول

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :