کاغذ دیواری

در سال های گذشته استفاده از کاغذ دیواری برای تزیین و پوشش دیوارها رونق بسیار زیادی یافته است. یکی از دلایلی که مردم کاغذ دیواری را به عنوان پوشش دیوارها انتخاب میکنند استفاده از طرح های گوناگون و بسیار زیبای بر روی کاغد دیواری  میباشد. میتوان گفت که با وجود کاغذ دیواری، دیگر استفاده از رنگ برای پوشش دیوارها و همچنین زیبایی دکوراسیون داخلی منسوخ شده است.

نصب آسان و سریع از دیگر دلایل استفاده از کاغذ دیواری به جای رنگ میباشد. همانطور که میدانید برای رنگ آمیزی دیوارها باید هفته ها روند رنگ آمیزی را تحمل نمود. در صورتیکه نصب کاغذ دیواری که البته بستگی به متراژ‌نیز دارد بسیار زود تر از رنگ آمیزی انجام میشود. به طور مثال برای رنگ آمیزی یک واحد آپارتمان ۱۰۰ متری حدود ۲ هفته طول خواهد کشید تا رنگ آمیزی به پایان برسد ولی برای نصب کاغذ دیواری برای همان واحد ۱۰۰ متری حدود ۱ روز زمان نیاز است که اصلا قابل قیاس با مدت زمان رنگ آمیزی نمیباشد.

یکی دیگر از عواملی که باعث شده تا مردم استفاده از کاغذ دیواری را به جای رنگ در نظر بگیرند، بوی تند و زننده رنگ میباشد. بوی رنگ  در اوایل رنگ آمیزی بسیار تند و زننده است و میتواند برای مدت طولانی نیز در خانه باقی بماند. کاغذ دیواری بر خلاف رنگ هیچگونه بوی آزاردهنده ای ندارد.

در انتخاب و خرید کاغذ دیواری باید یک سری نکات رعایت شود تا باعث زیبایی دکوراسیون داخلی شود. در قدم اول باید در انتخاب رنگ کاغذ دیواری دقت زیادی داشته باشید. کاغذ دیواری باید از رنگی انتخاب شود که هماهنگی و تناسب با سایر وسایل محیط داشته باشد.

کاغذ دیواری باید از کیفیت خوبی برخوردار باشد و در کوتاه مدت کیفیت خود را از دست ندهد. در کاغذ دیواری های مرغوب از روکش وینیل استفاده شده که باعث مقاومت آن در برابر نور و همچنین رطوبت میشود. یک کاغذ دیواری مناسب و با کیفیت باید قابلیت شستشو داشته باشد و در صورت چرک شدن بتوان آلایندگی موجو بر روی کاغذ دیواری را پاک نمود.

ایجاد درز بر روی کاغذ دیواری پس از نصب از مشکلاتیست که اغلب مصرف کنندگان با آن مواجه میشوند. بر روی یک کاغذ دیواری مرغوب و با کیفیت به هیچ عنوان نباید پس ار نصب درز ایجاد شود. سطح کاغذ دیواری باید کاملا بدون درز باشد.

کاغذ دیواری با کیفیت هیچ گونه گرد و غباری را به خود جذب نمیکند. جذب گرد و غبار باعث میشود تا مصرف کننده به زحمت افتاده و مجبور شود گرد و غبار ایجاد شده را از روی کاغذ دیواری تمیز نماید.

اگر بخواهیم از تمام موارد بالا که در خرید کاغذ دیواری باید مد نظر قرار دهید نتیجه گیری کنیم باید بگوییم پس از انتخاب رنگ دلخواه متناسب با دکوراسیون داخلی، کاغذ دیواری های قابل شستشو که پوشش وینیل دارند را در اولویت انتخاب خود قرار دهید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :